Bungalov na štrkových základoch

Skromný domček tentoraz do malebného prostredia Štiavnických vrchov pre sympatickú dvojku, ktorá sa nebojí vyhrnúť rukávy.Dom je jednopodlažný s jednoducho dispozíciou. Obslužné časti domu sme sa snažili naskladať na severnú časť domu. Obytné miestnosti sú nalepené okolo pece, ktorá bude slúžiť ako hlavný zdroj kúrenia.Dom je založený na pásoch z ubíjaného štrku, na ktoré sú kladené pneumatiky a drevený základový veniec, tak aby sa znížil objem použitého betónu (ten je len pod stĺpikmi terasy a stĺpikmi v interiéri).

Celý pozemok je vo svahovitom teréne, preto bolo nutné svah spevniť masívnymi gabionmi v niekoľkých úrovniach. S tými si domáci poradili bravúrne svojpomocne a pridali ešte aj pivnicu murovanú na sucho z kameňov, ktoré zostali po zbúraní neďalekého kamenného domu.

Podlaha bude izolovaná penosklom s finálnou vrstvou hlinenou alebo palubkovou. Nosná konštrukcia je ľahká drevená so slamenými balíkmi a omietkami z oboch strán. Streche prevetrávaná zelená, izolovaná tiež slamenými balíkami.

Hlavným zdrojom vykurovania bude masívna hlinená pec na prízemí. Zdroj vody - prameň na pozemku. Odpadové vody - koreňová čistička odpadových vôd.