Hliněné omítání 

ala Vojta Drahoňovský a Markéta

Naši milí přátelé, kamarádi

rádi bychom Vám poděkovali za Vaši pomoc a ochotu při budování našeho domu v uplynulém roce (létě) 2015. Hlavně Vaše společnost nás těšila a velmi bavila. Udělali jsme kus práce. Múžete být na sebe hrdí! Neboť v domě, kde jste skotačili s hliněnnýma hovínkama-omítkama a nacpávali ho slámou, má od 23.1.2016 prvního svého obyvatele - pana domácího - Vojtěcha (pokud tedy nepočítáte tři malinkaté myšky, které žijí ve stropě a milují noční procházky mezi balíčkama slámy a stepování na parotěsné fólii, která je nese).

Samozřejmě, Vojtěch tam žije trochu na punk. Avšak od doby, co jste tam byli, proběhlo pár úprav -->například do domu se již chodí pouze dveřmi, neboť v oknech jsou skla; komín vykukuje nad domem a malá kamínka dávají teplo; ucpalo se 70% děr, kterými mohl vnitřek navštěvovat svěží zimní vánek; a v dnešních se chodí po provizorní podlaze.

My právě procházíme projektovou fází - vystříháváme si miniatury nábytku a spotřebičů, rozmisťujeme je po malém plánu interiéru a ladíme ..prostě si hrajeme ! Elektrikář z nás má radost, tahá kabely i po stropě, místy způsobem, jakým poprvé v životě.

A je tu letošní rok, letošní stavební finále a s ním pozvánka pro Vás! Od 2. května (resp. od 30.dubna) proběhne týdenní hliněnní - vnitřních i vnjěších omítek zdí slaměnného domu v Cidlině. Omítky budou vznikat pod vedením zkušeného slaměnno-hliněnného stavebníka a omítkáře Jiřího Pelce z Tanvaldu v tandemu s Vojtěchem a za podpory Markéty. Od 30. dubna začíná venkovní omítání. Máte-li chuť si odpočinout, pobýt spolu, přijet si promnout hlínu mezi prsty a společně tvořit a pomoci nám, jste vítání. Zázemí pro Vás v domě, jídlo apod. bude.

S předstihem posíláme zprávu a kdokoli má zájem prosím napište. Chcete-li přijeďte i dříve,, přípravné, též zajímavé práce, budou probíhat již od dubna.

Děkujeme Vám a mějte se krásně, užívejte si rok 2016 s úsměvem na rtech a láskou v srdcíc

S láskou, Vaši stavaři, přátelé, milující se blázni s chutí žít svým životem a jdoucí za tím, co oni chtějí.

To vše a možná i něco víc, jsme MY - Markéta a Vojtěch ;)

P.S. I když toto poděkování přichází po půl roce, my na Vás, na čas s Vámi velice často myslíme a mysleli - jen sednout a napsat ve dvou takovýhle email trvalo déle ;-). Věříme, že Vás to aspoň potěšilo, rozesmálo, zlepšilo snad i den, snad i chuť znovu přijet a užít si sebe / nás / hlínu :D

P.S.S. Pár fotek pro doplnění Vaši představivosti o realitu.