Slaměnka Vesica v Horní Lhotě u Blanska

 • Otevřené dveře:
  Přivítáme u nás všechny dobré lidi. Máte možnost přijet na pracovní víkend, spojený s večerním ohněm, grilováním a pokecem. Přespání ve vlastním spacáku. Pokud chcete přijet "jen" na prohlídku, budeme rádi za úsměv, fajn popovídání, případně nějaké naturálie. Prosím, nevozte předměty, jsme na cestě k minimalizmu, i když to tak asi zatím nevypadá... :)
  Prosím o domluvu předem 777 302 759, mail: antonie.chalupna@gmail.com
  Těšíme se na setkávání a sdílení. :) 

 • Jak dlouho jste stavěli?
  Zatím je to 2,5 roku, kdy jsme kopli do země, podzim 2014 základy a betonová deska, 2015 hrubá stavba, stěhování do provizoria červen 2016, léto 2017 - do finální podoby hotová koupelna, záchod, ložnice, ostatní obyvatelné, leč je potřeba dodělat finální omítky a podlahy, doladit těsnění oken a spoustu detailů. Délku stavby ovlivnil i složitější tvar domova a patro, které jsem původně neplánovala, ale ty výhledy za to rozhodně stojí.
 • Jaká je užitná (obytná) plocha vašeho domu?
  asi 160 m2, koncipováno jako 5+kk,
  přízemí: chodba, 2 ložnice, pracovna, spíž, WC s bidetem, koupelna s vanou a velký obytný prostor s kuchyní, schodiště na horní palubu,
  patro: velká koupelna se sprchovým koutem a velký otevřený obytný prostor.
 • Jaká byla pořizovací cena domu (bez pozemku)? Včetně studie, projektu, přípojek, vnitřního vybavení anebo bez?
  asi 2 mil. , celkově za vše i s pozemkem, kadidomkem, kompostérem a všemi alotrii okolo to bude ve finále 3 mil.
 • Čím topíte?
  Velká akumulační kamna od Honzy Křivonožky, takže dřevo a ve všech místnostech nachystané připojení sálavých panelů, ale uvidíme časem, kde budou či nebudou potřeba.
 • Kolik za rok protopíte?
  Zima 2016/2017, kdy bylo dlouhodobě i -20 stupňů, nás prověřila. Dům je neutěsněný, není hotová vnější omítka, stará dřevěná okna zatím nemají žádné těsnění. Topili jsme pouze v peci, 2x denně. Spotřebovali jsme asi 8 m3 tvrdého dřeva, polovina suché, polovina byla na příští sezonu, takže spíše polosuché. Teplou vodu zajišťuje bojler.
 • Jak větráte?
  Zatím mám maximální makroventilaci okny, ani je nemusím moc otevírat... :)
 • Co se nejvíce povedlo, nejhezčí zážitky.
  Úžasní, nejvíc nejlepší lidé okolo... /mimo babu na stavebním úřadě, viz další bod... :)/
 • Co se nejvíce nepovedlo, nejhorší zážitky.
  Rozhodně papírování bylo naprosto nejhorší a ještě si to užijeme při kolaudaci... Jinak s tím souvisel problém s el. přípojkou, ale již vyřešeno. A okna, stále ještě v řešení...
 • Šli byste do toho znova? Co byste udělali jinak?
  Určitě bych do toho znovu šla. Baví mne to, funguje to, je to krásné.
  Jinak bych udělala: lepší příprava, aby se nemusela spousta věcí řešit za pochodu, tudíž občas trochu stres. No, lépe, rychleji, radostněji... :)