Ing. arch. Radan Volnohradský

Specializace na architektonické studie (novostavby i rekonstrukce) aplikující principy Feng-shui, geomancie, posvátné geometrie a fraktálů. Pomoc s výběrem pozemku či umístěním stavby při zohlednění jemnohmotných i zjevných aspektů místa.

email: radan@volnohradsky.cz

www.volnohradsky.cz

Radan Volnohradský je absolventem Fakulty architektury ČVUT v Praze. Architektuře se věnoval několik semestrů i na FS ČVUT a na Aristotelově univerzitě v Řecku. Již při studiu ho zajímaly interdisciplinární a transcendentální přesahy oboru, a tím začalo dlouholeté vzdělávání v oblastech jako Feng-shui, Geomancie, Posvátná geometrie, Bioarchitektura, ale i psychologie.

Cenné zkušenosti přinesla nejen celá řada workshopů, seminářů a konferencí zaměřených na alternativní, přírodní či nízkoenergetické stavění, ale i spolupráce s irským architektem Michaelem Ricem. Důležitým mezníkem byly i delší pobyty v zahraničí.

Holistické pojetí architektury aplikuje do svých projektů a realizací, přičemž stejně důležitý jako výsledek je i samotný proces návrhu a otevřená komunikace s klienty. Zároveň se věnuje kresbě, převážně architektonických objektů. Měl již několik výstav a instalací. V současnosti, mimo aktivní projekční a přednáškové činnosti, působí i jako externí vyučující ateliérové tvorby na Fakultě architektury VUT v Brně, kde souběžně dokončuje doktorské studium.