Ing. arch. Radek Hála

Autorizovaný architekt ČKA se zaměřením na nízkoenergetické a pasivní domy ze slaměných balíků. Feng Shui. Využití území v harmonii s krajinou a prostředím, veřejná prostranství, soběstačné obytné soubory a občanské stavby. Poradenství.

email: hala.radek@centrum.cz

telefon: +420 776 668 324

Po vyplutí z akademických vod na volné moře konvenčního stavebnictví přepádloval stinné bažiny komerčních developerských projektů, dravé bystřiny designových vil a interierů a bezpečné stojaté vody pasivních dřevostaveb, aby zakotvil na dobrodružném rybníku přírodního stavitelství. Našel tady nejvíc radosti, svobody, dobré energie, kamarádství a poctivé práce. S Danem nás pojí dlouholeté přátelství a je pro mě neustálou inspirací, stejně jako naši stavebníci. Tímto děkuji a zdravím všechny ty skvělé lidi. Hodně štěstí a správný kurz i vám ostatním na vašich plavbách, ať už složíte hlavu pod hvězdnou oblohu, plátěný stan, slaměnou střechu nebo do betonové jeskyně.

....Každý dům je nejdřív hledání, někdy přiblížení a někdy setkání. Stává se, že jen plníte zadání a přesně víte, kde skončíte. A stává se, že vás proud zanese na neznámá místa. Jako vážka pak hledáte rovnováhu mezi nezávislostí, svobodou a pohodlím, svěžestí moderního a moudrostí tradičního, každodenním snem o kolečku ve stroji a snem o útěku ze skleněných kanceláří do volného prostoru sladce vonících neomezených možností. Máte-li chuť, vyhrňte si rukávy, nastupte na palubu, vyplouváme...