Workshop na okále v Olešné

Akce zrušena: Lektorovaný workshop s možností konzultací vašich projektů na žádost Lenčina nového přítele Igora rušíme. Dostal stavební úpravy domu na starost a chce si své práce vést sám. Přihlášení účastníci se v inzerovaných víkendech mohou přijít na stavbu podívat a případně přiložit ruku k dílu.

  • 28.-29.7. - zateplení obvodových stěn slaměnými balíky + ukázka omítání místní hlínou
  • 4.-5.8. - omítání na slámu místní hlínou hydrofobizovanou kravincem + ukázka finálních omítek + výtvarný počin v interiéru

Svépomocná stavitelka Lenka Musilová je inženýr potravinářské chemie a vyrábí domácí bio sýry z mléka od malých chovatelů.

Před pár lety koupila v Olešné u Blanska budovu bývalé Jednoty (obchod s potravinami), nastěhovala se a postupně zatepluje a upravuje objekt na bydlení, k výrobě sýrů a plánuje komunitní farmu.

Spolu s Lenkou vás workshopem provedou slámohlínový specialisté Dan Grmela a Jirka Závodný.

Workshop je zdarma, resp. získané zkušenosti a informace výměnou za vaši práci. Projekty vašich stavebních záměrů ke konzultacím vezměte s sebou. 

Začínáme v sobotu ráno a končíme v neděli večer.

Lidé by si mohli vyzkoušet práci s balíky, špricování, omítání hrubou omítkou a jestli to bude možné, tak i fajnovou omítkou na již zateplené části domu. Zárověň mohou vidět stav hliněné omítky po 2 letech bez fajnové omítky a taky se mohou inspirovat v ekologickém způsobu zateplení stávajícího domu. Je zde možnost ukázat i tvorbu interiérové stěny s hliněnou omítkou. Pro účastníky workshopu by bylo určitě zajímavé vidět moji sýrárnu (která je teď nově vybudovaná v malé části domku). Také mám nápady ohledně založení komunitní farmy, které chci v budoucích letech začít realizovat

Jinak místa je tu dost pro dost lidí. Dům má 10x15 m. Mohu připravit spaní na slaměných balících, spoustu jídla a sýr. Hlíny mám dvě velké hromady za domem (viz fotka), z nichž jedna (ta menší hromada) je již překatrovaná hlína a druhá je ta stejná hlína, ale s kameny, ve kterých lze najít nádherné zkameněliny trilobitů z moravského krasu, které si mohou účastníci po nalezení odnést domů.

Děkuji a doufám, že vás ta moje nabídka tak oslnila, že vůbec neváháte :D :D

Také se mějte krásně a těším se na spolupráci :-)

Leňa

tel: 728 818 977, mail: lenickamus@seznam.cz