Během listopadu u nás sázíme stromky - staré odrůdy a jedlé keře: hrušně, jabloně, slivoně, třešně, kaštany, mišpule, gdoule, dříny, muchovník, hlušiny a nové chladu odolné odrůdy meruněk a broskví.
Aktuality
Konference přírodního stavitelství 2020
4. ročník přednášek, diskusí, konzultací, nových kontaktů nad tématem PŘÍRODNÍCH STAVEB, žití blíže k přírodě, cestě jak se k tomu dostat a vše co k tomu patří.
Příběhy domů 2020
Energeticky úsporné stavby z přírodních materiálů z pohledu jejich uživatelů a architektů. Letošní ročník je zaměřen na téma cirkulární architektury. Pořádá spolek Ekodům.
Dva víkendy v (snad a prý) babím létě 10. - 11. a 24. - 25. října 2020;Lopeník 127 (naproti chaty Lopeník, pod velkým bílým tee-pee), Bílé Karpaty;Lektor: Ing. Daniel Grmela.
Milí přátelé přírodního stavitelství, konečně jsme se vydali na cestu k našemu vysněnému dom(ov)u na české Sibiři, který nám navrhla architektka Lenka Váčkářová a do podoby prováděcího projektu nám jej zpracoval Dan Grmela a jeho tým ze Slamak.info.
Srdečně zveme Vás všechny, které zajímá přírodní stavitelství, slaměné domy, nebo si chtějí vyzkoušet práci s hlínou na omítkových workshopech.
Jak na stavbu slaměného domu
Pro vás, kteří zvažujete stavbu slaměného domu.
Informace, které pomůžou s rozhodnutím zda ze slámy ano či ne.
V případě, že ano, tak jakým způsobem.
Je určený i těm již rozhodnutým.
Co taková stavba obnáší?
Co je možné během procesu stavby i během užívání hotového domu očekávat?Na své si přijdou i architekti, projektanti, stavitelé anebo...
Jak na stavbu slaměného domu
3. 11. 2019 ve slaměném domě v Rožnově pod Radhoštěm. Seminář a exkurze. Lektor Ing. Daniel Grmela + o zkušenosti ze stavby a užívání se podělí i majitelé/stavebníci/obyvatelé slaměného domu Petr Vlček a Pavlína Cidlíková.
Ve spolupráci s výzkumným centrem ČVUT UCEEB Buštěhrad a Výzkumným ústavem stavebních hmot Brno měříme tepelnou vodivost výseku slaměné stěny v závislosti na teplotním spádu.